1. ročník Bratislavských
jazzových dní v Žiline

Je oslavou života a hudby jedného z najväčších a najuznávanejších džezových skladateľov, hudobníkov a kapelníkov – Joea Zawinula. The Zawinul Legacy Band hrá hudbu priekopníckych a Cenou Grammy ovenčených skupín Joea Zawinula – Weather Report a The Zawinul Syndicate. The Zawinul Legacy Band je vytvorená ako jediná Zawinulova hudobná skupina, uznaná a potvrdená podľa The Zawinul Estate, ktorú riadi syn Joea Zawinula – Tony Zawinul. The Zawinul Legacy Band má vo svojich radoch výlučne hráčov Weather Report a The Zawinul Synicate, ktorí sú Majstrami svojho remesla. Takto sa predstavia:

Klávesista Scott Kinsey je známy spoluprácou s mnohými svetovými hudobníkmi a skupinami ako Joe Walsh, Dan Aykroyd, Philip Bailey, Tribal Tech, Bob Belden a ďalšími. S Joeom Zawinulom boli dlhoroční osobní priatelia a navzájom si hudobne vypomáhali. Napr. Joe Zawinul bol producentom pre európsku verziu Kinseyho prvého sólového albumu „Kinesthetics“.

Perkusionista Robert (Bobby) Thomas Jr. bol členom Weather Report a The Zawinul Syndicate. Po období, keď hrával s Joeom Zawinulom, Bobby pokračoval v hraní po boku ďalších veľkých hudobníkov ako Stan Getz, David Sanborn a Carlos Santana.

Bubeník Mike Baker – po období, keď hrával s Joeom v skupine the Zawinul Syndicate, sa stal hudobným riaditeľom a bubeníkom pre Whitney Houston. Tiež spolupracoval s takými veľkými menami ako Elton John, Sting, Missy Elliott, Christina Aguilera, Usher a ďalšími.

Basgitarista Hadrien Feraud – hoci je najmladším členom skupiny, preslávil sa už ako mimoriadne talentovaný basgitarista po celom svete. Vo svojich 29 rokoch hral už s takými renomovanými hudobníkmi ako Chick Corea, John McLaughlin, Jada Pinkett Smith, Matthew Garrison a Scott Kinsey.

Saxofonista a flautista Katisse Buckingham sa na koncertných pódiách objavoval aj s velikánmi ako Yellowjackets, Prince, Dr. Dre, Herbie Hancock, Lionel Richie či Vanessa Paradis.

Ako súčasť koncertu vystúpia 2 žilinské kapely: Big Band žilinského konzervatória a Darkness Positive Quintet.