2. ročník Bratislavských
jazzových dní v Žiline

Po úspešnom minuloročnom premiérovom ročníku Bratislavských jazzových dní v Žiline, ktorý výrazne zaujal jazzových fanúšikov zo Žiliny a širokého okolia, sa tento festival opäť vracia na pôdu Mestského divadla v Žiline. Hlavný organizátor agentúra Art Team v spolupráci s Mestským divadlom v Žiline Vám 25. októbra 2014 priniesli program, ktorý ponúkol výber z kvalitnej domácej, ale aj zahraničnej jazzovej scény.

Aktuálne informácie na Facebook-u – sledujte Art Team Na úvod festivalu sa predstaví projekt Michal Bugala Trio, ktorý tvoria tri zvučné mená gitarista Michal Bugala, bubeník Martin Valihora a basgitarista Juraj Griglák. V roku 2012 získal Michal Bugala ocenenie Esprit za svoj album Y ako najlepší jazzový album roka na Slovensku.

Ako prvý zahraničný hosť sa potom predstaví projekt produkčnej agentúry bratov Zawinulovcov Aminata & the Astronauts. Unikátne spojenie špičkových hudobníkov pôsobiacich prevažne v susednom Rakúsku a africkej divy speváčky Aminaty. V Žiline sa predstavia v zložení: Aminata Seydi – spev, Thomas Palme – gitara, Lenny Dickson – bicie, Edi Mayr – basa, Wolfo Schmidt – klávesy.

Headlinerom tohtoročného festivalu bude skvelý gitarista Mark Whitfield.

Mark Whitfield je americký jazzový virtuóz, rodák z Lindenhurstu v štáte New York, absolvent prestížnej Berklee College of Music. Počas svojej kariéry spolupracoval s mnohými významnými umelcami ako napr: Quincy Jones, Dizzy Gillespie, Branford Marsalis, Herbie Hancok, Ray Charles, George Benson, ale aj Sting, Mary J.Blige, John Mayer, Chaka Khan, the Dave Matthews Band a mnohí ďalší. V súčasnosti pôsobí ako sólový gitarista v mnohých významných projektoch. Na našom festivale sa predstaví v spoločnom projekte so slovenským AMC triom, ktoré zahrá vo svojom tradičnom zložení: Stanislav Cvanciger – bicie, Peter Adamkovič – klavír a Martin Marinčák – kontrabas. Tento projekt je prísľubom výnimočného stretnutia 4 jazzových osobností na jednom pódiu. Nezabudnite si teda zakrúžkovať vo svojom kalendári dátum Aktuálne informácie na Facebook-u – sledujte Art Team